Королівство фіордів

Країна мальовничих ландшафтів із зубчастими гірськими хребтами, долинами, льодовиками і вузькими затоками з крутими берегами. Вона манить своїми величними пейзажами, легендами про войовничих вікінгів і казками про тролів. Вона сягає Полярного кола, в ній налічується безліч льодовиків. Усе це — Норвегія, царство фіордів, яке вабить мандрівників з усіх куточків світу.

Королівство Норвегія знаходиться у західній частині Скандинавського півострова. Певно у кожній країні світу знають про його довгі, вузькі та глибокі морські затоки з крутими берегами — фіорди. Це справжні витвори мистецтва, створені самою Природою. Затоки Атлантичного океану утворилися мільйони років тому в результаті танення і руху льодовиків — проникли далеко в сушу і велично посіли між скель та високих гір. Найбільше фіордів знаходиться у Західній Норвегії. Завдяки теплій течії

Гольфстрім їх клімат м’який і вода майже ніколи не замерзає. Ці вузькі затоки вважаються одними з найдивовижніших місць планети з незайманою природою. Котики, білухи і різноманітні види риб населяють води фіордів, а у піднебессі можна побачити орлів та інших птахів. Заворожують своєю красою і форми та будова узбережжя заток — річки тут переплітаються із захопливими каскадами водоспадів.

Ви мрієте порибалити у відкритому морі або спуститися по бурхливій річці чи то здійснити невелику подорож на каное? Можливо, вам кортить на власні очі побачити льодовики? Норвезькі фіорди подарують вам ці незабутні враження. Розпочати своє знайомство з ними радимо з міста Берген — так званих воріт у царство фіордів.

Південніше на західному узбережжі вас зустрінуть зелені луки, вузькі пляжі та маленькі будиночки. Чого тільки варті краса затишного Йоссінг-фіорда, довгі вигини Лісе-фіорда біля величної гори Чераг і знаменитої вершини Прекестулен, численні острови та затишні бухти, що ховаються у фіордах між містами Ставангер і Хаугесунд. Помилуйтеся скелями, які здіймаються над берегами фіордів, вдихніть морське повітря — і ви отримаєте неймовірне задоволення.

Надзвичайно мальовничі пейзажі «обіймають» Согне-фіорд — найдовший у Норвегії та другий у світі (затока простягнулася на 204 кілометри]. По всьому периметру фіорда — неприступні скелі, а якщо рухатися углиб прилеглих районів, можна побачити іскристі водоспади і давні пам’ятки культури. Согне-фіорд має п’ять рукавів, найкрасивіші з яких — Аурланд-фіорд і Нерей-фіорд. Ширина останнього у найвужчому місці — лише 250 метрів, а скелі над його спокійними водами здіймаються аж на 1800 метрів. Містична краса цих фіордів породила численні легенди про тролів, які нібито споконвіку живуть у цих диких місцях.

Біля Согне-фіорда знаходяться дивовижні льодовики Нігард і Йостедальсбреен — найбільший у материковій Європі. Відтак любителям активного відпочинку затока пропонує найрізноманітніші варіанти; альпінізм, походи на льодовики, велосипедні прогулянки, веслування на байдарках, верхову їзду і каякінг — сплав на довгих вузьких човнах. З води ви зможете помилуватися найкрасивішими ділянками фіорда, поспостерігати за тюленями та навіть порибалити і власноруч впіймати лосося або форель. Перед тими, хто любить піші прогулянки, гостинно розкриє свої обійми Національний заповідник Йотунхеймен, що розкинувся на північ-ному-сході Согне-фіорда.

Насичена зелень його лісів, стрімкі потоки водоспадів, блакить холодних озер, іскриста вершина Стуре Скагастельстінг — усе це викликає щире захоплення, і виникає глибоке переконання, що ви — у найкрасивішому куточку планети.

Гідну конкуренцію вражаючому уяву Согне-фіорду складає південний рукав величного Стор-фіорда — Гейрангер-фіорд.

Оточений високими прямовисними скелями та льодовиками, він вважається найкрасивішим у Норвегії. Цей шістнадцяти-кілометровий фіорд славиться своїми водоспадами, найвідоміші з яких — Сім сестер (названий на честь його семи потоків, що з’єднуються воєдино], Наречений і Фата нареченої. Смуга сліпучих смарагдових вод затоки витіювато петляє до далекого селища Гейрангер, у якому мешкає всього 240 чоловік і куди залюбки приїжджає відпочивати королівська родина. Величезні валуни, розкидані по всьому узбережжю фіорда, у теплу пору року нагріваються і створюють унікальний мікроклімат.

Риболовля, рафтинг (швидкісний спуск річкою на надувному човні (рафті), плоті чи байдарці], поїздки верхи на конях, катання на лижах улітку на льодовику Фолгефонна та пішохідні подорожі по найбільшому в Норвегії гірському плато Хардангервіда, а ще круїз по затоці — все це Гейрангер-фіорд, один із найшановані-ших фіордів серед туристів.

Не менш величний і Лісе-фіорд у південній частині Західної Норвегії, в окрузі Рюфюльке. Він відомий насамперед завдяки скелі Прекестулен — пам’ятці регіону. З її вершини відкриваються гідні подиву краєвиди, а якщо підійти до самого краю скелі і зазирнути у прірву — дух перехоплює. Ще одна гордість регіону — скеля К’єраг. Піднявшись по стежці на плато, можна сфотографуватися на знаменитому круглому камені К’єрагболтен, який застряг у тріщині скелі. Стояти на ньому — справжній екстрим, адже від землі вас відділяє понад тисячу метрів! Окрім того, К’єраг — улюблене місце скелелазів і бейс-джамперів, які для здійснення стрибків з гори долають сотні метрів складного підйому, а також любителів піших походів та верхової їзди.

Норд-фіорд — ще одна відома норвезька затока. Простягнувся він від льодовика Йостедалсбреен до Атлантичного океану. Саме тут можна відчути контраст та побачити різноманітний і водночас неповторний ландшафт — суворі льодовики, величні гори, зелені долини, найглибше озеро в Європі і могутні хвилерізи. На узбережжі Норд-фіорда розташувався Національний парк Йостедалсбреен. Подорожуючи ним, приємно насолодитися пейзажами альпійських гір та долин, а також видом найбільшого у континентальній Європі льодовика — Йостедалсбреена, Зі сходу до Норд-фіорда спускаються його велетенські язики — Бріксдалсбреен та К’єнндалсбреен. І саме тут, на півночі Норвегії, розумієш, що таке справжній арктичний клімат.

Шум водоспадів, неповторні затоки, відображення хмар у кришталевій воді, чисте повітря, величні скелі та льодовики — усе це первозданна природа Норвегії. Мандруючи уздовж фіордів, так легко відчути захоплення та подив. Варто всього один раз побачити фіорди, і у вашому серці назавжди поселиться бажання повернутися у ці чарівні місця, де Природа створила шедеври, які залишаються у пам’яті на все життя.

Прокомментировать

Вы должны войти под своим логином чтобы оставлять записи.